Цікавий факт про Автогаз: коли мова йде про нього, автовласники з різних країн можуть мати на увазі зовсім інші види такого палива. І щоб краще розібратися у цій темі, ми докладніше розповімо про види газу і не тільки.

Газ на авто

Пропан-бутан, метан, що ще підійде для авто?

У світі налічується кілька видів автогазу: пропан-бутан, метан, водень і генераторний газ. А значить, способи зберігання у них відрізняються один від одного. Ще є різновиди палива, яке не так легко купити на заправних станціях, а деякі з видів - неможливо знайти зовсім.

Пропан-бутан
Паливо, що складається з суміші двох газів і в автомобілі він подається лише зрідженому вигляді. На заправках, і в балонах він зберігається під тиском близько 16 атм. Маркування у нього, СНД (в Європі LPG) - зріджений газ. Саме при установці ГБО на авто застосовують цей тип палива. Ціна 1 літра пропан-бутану в Україні та Європі зазвичай становить 50-60% від ціни бензину А-95. Він є на всіх АЗС і навіть на спеціальних "газових" заправних станціях. Пропан-бутан він же (LPG) -ізвестен в усьому світі, оскільки одним з головних його переваг полягає в компактності балона, саме через це більшість автовласників його вибирають.
Метан
Природний газ, видобуток якого, прирівнюється як видобуток корисних копалин. До слова, це те саме паливо, яке йде в наші будинки по трубах. В Україні метан в якості палива на авто застосовують рідко, але якщо і застосовують, то в стислому стані до 200 - 250 атмосфер вигляді, часто метан називають компримованим. Таке паливо потребує більш міцному і об'ємному балоні. Метан не популярний через незручне балона. Він хороший більше для вантажних машин і автобусів, але не для авто і його маркування «СПГ» - стиснений природний газ, в Європі - CNG. Його ціна майже дорівнює пропан-бутану, але буває так, що деяких країнах метан в 1,5 - 2 рази дешевше, ніж пропан.

водень на авто

Водень
Зараз вже рідко де зустрінеш автомобіль на водні, однак такі авто є і сьогодні. Вони часто ховаються під іменитими брендами авто: BMW, Toyota, Hyundai, Mazda. Але застосовуючи такий тип пального, потрібно врахувати наступне, що в салоні автомобіля необхідний об'ємний і важкий балон з багатошарової термоізоляцією в зв'язку з тим, водень має природу випаруються. Цікавий факт: в країнах, де можна придбати водень для авто, його цінова політика вище, ніж у бензину. Зрозуміло, водень як паливо навряд чи має реальну перспективу найближчим часом, але у нього є ряд своїх переваг. наприклад:
  1. Екологічність. Все через те, що предметом горіння водню є водяна пара. Звичайно, при цьому згоряють ще деякі масла, але токсичних викидів значно менше, ніж у бензину;
  2. Проста система;
  3. Безшумна робота;
  4. Ефективність водневого палива значно вище, ніж у ДВС.

генераторный газ

генераторний газ

Це газ, який автомобіль створює у себе всередині. Простіше кажучи, цей транспортний засіб, що працюють на дровах. Газовий генератор, який має дрова, забезпечує деякі умови їх згоряння, що в якості продукту згоряння виділяється горючий газ, який застосовують в якості палива для двигуна. Ще цей вид палива називають газогенераторних, оскільки він не має місця зберігання, зазвичай, все, що він виробить відразу віддає двигуну.

Генераторним газом можна оснастити будь-який автомобіль, але більшу частину корисного об'єму кузова забере на себе газовий генератор.

Висновок

Незалежно, який вид палива Ви виберете, в першу чергу, потрібно звернути увагу не тільки на добовий пробіг, а й на найближчі від будинку заправні станції з бажаним газом. Дуже важливо, щоб станції були відомими, з якісним паливом і сервісом високого рівня. Все тому, що на простих заправках без назви є ризик того, що газ буде чимось розлучений, так як провести аферу з газом легше, ніж з іншим типом палива.