Фільтр ГБО

Напевно, кожному автовласнику, у кого переобладнано автозасіб під газ, відомо, що в газовій системі присутні фільтруючі елементи. На жаль, або на радість, але й газ потребує очищення та контролю. Але, на жаль, про це багато хто не знає або нехтує рекомендаціями щодо заміни цих фільтрів, не вникаючи в те, які наслідки за собою несе подібна недбалість з боку автовласника. Саме тому сьогоднішня тема буде присвячена фільтрам ГБО, чому їх варто змінювати і чим загрожує нехтування рекомендаціями від майстрів.

Насправді причин забруднень фільтрів може бути маса, але більш часта - якісність газу і тих домішок, які йдуть разом з ним. Ще однією з причин брудного фільтра вважається мідна магістраль на авто, яка вступає в реакцію з газом, і окислюється зсередини. В результаті цього можна побачити дрібну стружку сірого кольору. Якщо розглядати заправні станції як причину забруднень фільтрів, то тут винна може не скільки сама АЗС, а цистерна, в якій він зберігатиметься. Адже вона може бути не очищена від попереднього палива. Брудні фільтри на заправній установці, погана робота компресора (разом з газом може потрапити масло) та й інші фактори, у вигляді домішок, конденсату, також можуть бути джерелами брудних фільтрів.

Звичайно, з неякісним газом та іншими факторами, впоратися допомагають фільтру грубого та тонкого очищення. Більший за розмірами бруд проходить через грубе очищення, а дрібнодисперсні фракції залишаються у фільтрі тонкого чищення, не забиваючи при цьому газові форсунки. У цьому полягає основне завдання згаданих фільтрів.

Тепер про кожного окремо.

  • Фільтр грубої очистки

Цей вид фільтра зазвичай знаходиться у самому редукторі або з електромагнітним клапаном перед редуктором, він фільтрує газ у рідкому стані. Сам фільтруючий елемент складається з пластику або металу, а також фільтруючого паперу, і він ущільнюється за допомогою гумових кілець. Якщо фільтр забивається, то рівень газу через нього значно зменшується, і як наслідок, газовий блок сповіщає звуковим індикатором, що виникла несправність. Але якщо він або його ущільнювачі зруйновані, все наявне сміття потрапляє прямо в редуктор, під клапана і далі по ходу газу в форсунки. Але тут є один маленький плюс - весь бруд може зупинити фільтр тонкого очищення. Тепер плавно перейдемо до нього.

  • Фільтр тонкого очищення

Ці фільтри потрібні для очищення газу, коли він переходить у парову фазу. Ці фільтри мають більший спектр дій, ніж грубі очищення.

Такі елементи застосування можна розділити на два види:

  • звичайний (фільтр у вигляді «бочки»);
  • фільтр-відстійник (з вертикальною установкою та тарою для відстоювання забруднень газу).

Зрозуміло, цінове питання другого очисника дуже відрізняється від вартості першого. Але й продуктивність роботи першого також висока.

Самі елементи, що очищають, поділяються на кілька видів, все залежить від їх матеріалу: папір, поліестер, булпрен. Якщо говорити про їхню ціну, то паперові моделі прості в роботі і дешеві в ціні, а решта – набагато краща і дорожча.

Але важливо знати, що якщо забився або зруйнувався фільтр і тонкого очищення, тоді в терміновому порядку необхідно провести ТО автомобіля та усунути всі несправності, які призведуть до того, що авто просто вийде з ладу.

Що станеться, якщо не змінювати фільтр ГБО?

Якщо не змінювати очищувальні елементи та їх ущільнювачі, то вони можуть зруйнуватися. Буває й таке, що фільтр руйнується через старість, пробіг або неякісне газове паливо. І тоді, весь бруд, що був в очищувачі потрапляє під плунжера форсунок, а це в свою чергу призводить до зниження працездатності форсунок і з часом виводить їх з ладу. Також, якщо фільтр довго не змінювати, згодом може припинитися постачання газу.

Тому майстри люблять свою роботу радять міняти фільтри кожні 10-12 тисяч кілометрів. А ті, «знавці», які радять робити заміну очищувачів разів у 100 або 200 тисяч кілометрів – не коректні у своїх знаннях, оскільки за цей час вони можуть повністю зруйнуватися та нашкодити всій газовій системі та мотору автомобіля.

Бережіть газові установки, і вони відплатять Вам довгою та справною службою!

З любов'ю до своєї справи, Service Gas!