У спекотні літні дні температура всередині автомобіля може досягати критичних значень, що може стати справжнім випробуванням для автомобілів. Тривале перебування під прямим сонячним промінням і нагрівання повітря всередині салону можуть негативно впливати на різні елементи та системи авто. У цій статті ми розглянемо, що саме страждає від високих температур у ТЗ, і які запобіжні заходи можна вжити.

Готуємось до літа. Що страждає на автомобілі від високих температур

Що страждає на автомобілі від високих температур

Які ж проблеми можуть очікувати на автолюбителя в гарячий сезон? На що потрібно звернути особливу увагу, щоб убезпечити себе та автомобіль у пору високих температур?

 • Шини та тиск у них. Висока температура асфальту може нагрівати шини автомобіля, що може призвести до підвищення тиску в них. Перегрів шин може спричинити їх знос, зниження зчеплення з дорогою і навіть можливість проколу. Регулярно перевіряйте тиск у шинах, переконайтеся, що він відповідає рекомендаціям виробника. Також рекомендується уникати тривалого паркування автомобіля на гарячому асфальті. По можливості підшукуйте тінисті місця для паркування.
 • Акумуляторна батарея. Перегрівання акумулятора може призвести до його пошкодження, скорочення терміну служби і навіть повного виходу з ладу. Як результат, автомобіль може виявитися не в змозі запуститися або вийти з ладу в самий відповідальний момент. Щоб запобігти цьому, варто переконатися, що акумуляторна батарея в хорошому стані правильно закріплена і захищена від прямого сонячного світла.
 • Рідини та системи охолодження. Високі температури можуть вплинути на роботу різних рідин в автомобілі. Наприклад, охолоджуюча рідина, яка відповідає за підтримку оптимальної температури двигуна, може перегріватися і втрачати свої властивості. Це може призвести до перегріву двигуна та його пошкодження. Рекомендується регулярно перевіряти рівень охолоджуючої рідини та при необхідності доливати її.
 • Система кондиціювання. Система кондиціювання повітря може зазнавати підвищеного навантаження при високих температурах. Тривала робота кондиціонера в жарких умовах може призвести до його перегріву, зниження ефективності охолодження та можливих поломок. Регулярно перевіряйте роботу системи кондиціювання та, при необхідності, звертайтеся до фахівців для її обслуговування та заправки.
 • Електроніка та проводка. При екстремальних температурах проводка та електроніка в автомобілі можуть страждати. Висока температура може призвести до перегріву електричних компонентів, коротких замикань і навіть пожежі. Рекомендується уникати тривалого перебування автомобіля на сонці та забезпечувати хорошу вентиляцію салону для зниження нагріву електроніки та проводки. Також регулярно перевіряйте стан електричних систем автомобіля та звертайтеся до фахівців у разі виявлення будь-яких несправностей.
 • Інтер'єр автомобіля. Високі температури можуть негативно впливати на інтер'єр автомобіля. Пластикові елементи, наприклад, при тривалому впливі сонячних променів, можуть вицвітати, деформуватися або навіть потріскатися. Шкіряні оздоблення також можуть страждати від високих температур, втрачаючи свою м'якість та еластичність. Крім того, тканинні елементи салону можуть забруднитися і погано зберігати свою первинну зовнішність. Для захисту інтер'єру від високих температур рекомендується використовувати сонцезахисні шторки на вікнах та використовувати для паркування тінисте місце.
 • Пластикові елементи та гумові ущільнювачі. Пластик може деформуватися, тріскатися чи вигоряти під впливом сонячних променів. Гумові ущільнювачі можуть втратити свою еластичність та міцність. Регулярний догляд за пластиковими елементами, використання засобів для їх захисту від ультрафіолетових променів та силіконових мастил для гумових ущільнювачів допоможуть продовжити їх термін служби та зберегти їхню працездатність.
 • Зовнішній вигляд та захист кузова. Довготривала дія ультрафіолетових променів може викликати вицвітання фарби кузова, появу потертостей і подряпин. Крім того, висока температура може сприяти утворенню смоли або смоляних плям на поверхні кузова. Для захисту кузова автомобіля від високих температур рекомендується регулярне миття автомобіля з використанням автомобільних шампунів та м'якої губки або мікрофібрової серветки. Полірування та нанесення захисного воску на кузов також допоможуть запобігти пошкодженням ультрафіолетових променів і зберегти блиск автомобіля.
 • Девайси, залишені на спекотному сонці. Це і смартфони, і навігатори, і елементи охоронних систем. Все піддається високим температурам, а це призводить до деформації корпусу, скорочення життєвого циклу пристрою, може навіть призвести до займання.

  Небезпечно також залишати на відкритому сонці аерозольні балончики. Їх перегрів може призвести до вибуху балончика та пошкодження авто.

 • ГБО (газобалонне обладнання). Важливо звернути увагу на авто, оснащені газобалонним обладнанням (ГБО). Високі температури можуть негативно позначитися на його роботі та безпеці автомобіля.

  Система ГБО складається з газового балона, редуктора тиску, форсунок та інших компонентів. Основна перевага ГБО полягає у його екологічній ефективності та економії на вартості палива. Однак високі температури можуть завдати серйозної шкоди газобалонному устаткуванню та вплинути на безпеку автомобіля.

  Розглянемо деякі аспекти, які можуть постраждати:

  • Газовий балон установки ГБО зазвичай розміщується у багажнику автомобіля чи під ним. При підвищенні температури газ усередині балона розширюється, що призводить до збільшення тиску. Якщо система ГБО не забезпечує необхідних заходів безпеки, це може призвести до пошкодження балона або його вибуху, що є вкрай небезпечним і може призвести до пожеж та травм. Саме тому балон заправляють не повністю, а лише на 80% обсягу.
  • Компоненти системи ГБО. Високі температури можуть пошкодити різні компоненти системи ГБО, включаючи редуктор тиску, форсунки та електронні пристрої. Пошкодження цих компонентів може призвести до збоїв у роботі системи та навіть зупинки двигуна. Це потребує серйозного втручання фахівців для виправлення проблем та відновлення нормальної роботи ГБО.
  • Робота двигуна. Перегрів двигуна може призвести до його пошкодження та навіть поломки. Це є серйозною загрозою безпеці на дорозі і може вимагати дорогого ремонту. ГБО також може бути чутливим до високих температур, його робота може бути порушена в результаті перегріву двигуна.

Що страждає в автомобілі від високих температур

Запобіжні заходи для автомобіля в сезон спеки

Щоб мінімізувати ризики та небезпеки, пов'язані з високими температурами для ГБО та автомобіля в цілому, рекомендується вживати наступних запобіжних заходів:

 • Паркування в тіні. Намагайтеся вибирати місця для паркування, де автомобіль перебуватиме у тіні. Це допоможе знизити вплив прямих сонячних променів на автомобіль та салон.
 • Використання сонцезахисних шторок. Встановіть сонцезахисні шторки на вікна автомобіля, щоб знизити пряме потрапляння сонячного світла та тепла до салону.
 • Провітрювання автомобіля. Перед використанням автомобіля провітріть його, відкривши вікна або використовуючи систему кондиціювання повітря. Це допоможе понизити температуру в салоні.
 • Регулярна перевірка ГБО. Слідкуйте за станом газобалонного обладнання та регулярно перевіряйте його роботу. Якщо помічаєте будь-які несправності, зверніться до фахівця для діагностики та ремонту.
 • Охолоджувальна рідина. Перевіряйте та підтримуйте належний рівень охолоджуючої рідини в автомобілі. Регулярно контролюйте рівень рідини та доливайте її за потреби.
 • Тиск у шинах. Перевіряйте та підтримуйте правильний тиск у шинах.
 • Планове обслуговування автомобіля. Регулярне технічне обслуговування автомобіля допоможе виявити та запобігти можливим проблемам, пов'язаним з високими температурами. Зверніться до авторизованого сервісного центру або фахівця з ГБО для регулярного обслуговування.
 • Забезпечення достатньої вентиляції. Переконайтеся, що система вентиляції автомобіля працює належним чином, щоб забезпечити циркуляцію повітря в салоні та знизити нагрівання інтер'єру.
 • Нічого зайвого. Не залишайте в автомобілі тих предметів, які при перегріві можуть постраждати самі або завдати шкоди автомобілю.

Запобіжні заходи для автомобіля в сезон спеки

Висновки

Високі температури можуть завдати значної шкоди автомобілю, тому важливо вжити запобіжних заходів і стежити за станом усіх систем і компонентів автомобіля. Регулярне обслуговування, правильне паркування та використання сонцезахисних засобів допоможуть мінімізувати негативні наслідки високих температур та підтримувати автомобіль у хорошому стані у спекотну пору року.

Сервіс Газ – встановлення, обслуговування та ремонт ГБО